Ekstern Salg - Forhandlersalg


Karsten Østergaard Larsen
Salgsdirektør
Telefon: 24 448 380
karsten.ostergaard@cembrit.dk

Henrik S. Gaardsøe
Key Account Manager Forhandlersalg
Telefon: 51 142 666
henrik.gaardsoe@cembrit.dk

Morten Andersen
Salgskonsulent
Storkøbenhavn, Nordsjælland og Bornholm
Telefon: 40 340 145
morten.andersen@cembrit.dk

Søren Beier
Salgkonsulent
Midt- og Sydjylland
Telefon: 2428 9844
soren.beier@cembrit.dk

Jens Søgaard
Salgskonsulent
Nord- og Midtjylland
Telefon: 40 347 033
jens.sogaard@cembrit.dk

René Rønvig Lauridsen
Salgskonsulent
Fyn, Syd- og Vestsjælland
Telefon: 40 190 836
rene.lauridsen@cembrit.dk

Ekstern Salg - Projektsalg


Karsten Østergaard Larsen
Salgsdirektør
Telefon: 24 448 380
karsten.ostergaard@cembrit.dk

Brian Christiansen Bjellum
Projektchef
Entreprenører - Danmark
Telefon: 28 106 170
brian.bjellum@cembrit.dk

Arne Vestbjerg
Chefkonsulent
Arkitekter - Nord- og Midtjylland, Landbrugskontorer - Danmark, Tekn./Salg- Island, Færøerne og Grønland
Telefon: 40 347 016
arne.vestbjerg@cembrit.dk

Jytte Lørum Andersen
Projektkonsulent
Arkitekter - Midt- og sydjylland, Fyn
Telefon: 21 673 430
jytte.andersen@cembrit.dk

Håndværkere / Cembrit Mester


Karsten Østergaard Larsen
Salgsdirektør
Telefon: 24 448 380
karsten.ostergaard@cembrit.dk

Carsten Ejberg Jensen
Cembrit Mester konsulent
Nord- og Midtjylland
Telefon: 24 289 882
carsten.jensen@cembrit.dk

René Lennert
Cembrit Mester konsulent
Sjælland
Telefon: 24 900 720
rene.lennert@cembrit.dk

Christian Karlskov Thøgersen
Cembrit Mester konsulent
Midt- og Sydjylland, Fyn
Telefon: 24 475 617
christian.thogersen@cembrit.dk

Kundeservice


Marianne Lenskjold
Teamleder
Telefon: 99 372 332
marianne.lenskjold@cembrit.dk

Heidi Frihed Knudsen
Salgsassistent
Telefon: 99 372 335
heidi.knudsen@cembrit.dk

Michael Bjerring
Salgsassistent
Telefon: 99 372 482
michael.bjerring@cembrit.dk

Elisabeth Høgsted
Salgsassistent
Telefon: 99 372 368
elisabeth.hogsted@cembrit.dk

Mette Lindbjerg Strunge
Salgsassistent
Telefon: 99 372 225
mette.strunge@cembrit.dk

Lene Hvillum
Salgsassistent
Telefon: 99 372 222
lene.hvillum@cembrit.dk

Christina Holm
Salgsassistent
Telefon: 99 372 283
christina.holm@cembrit.dk

Teknisk afdeling


Frank Brøndum
Teknisk chef, Bygningskonstruktør
Telefon: 99 372 219
frank.brondum@cembrit.dk

Casper Christensen
Teknisk rådgiver, Bygningskonstruktør
Telefon: 99 372 220
casper.christensen@cembrit.dk

Marketing


Anette Brunsgaard Tymm
Marketingchef
Telefon: 99 372 262
anette.tymm@cembrit.dk

Anja Olesen
Marketingkoordinator
Telefon: 99 372 326
anja.olesen@cembrit.dk

Amanda Pretzmann
Praktikant
Telefon: 99 372 222
amanda.pretzmann@cembrit.dk

Louise Saugstrup
Marketingkoordinator
Telefon: 99 372 222
louise.saugstrup@cembrit.dk

Administration


Morten Rosager Andersen
Adm. direktør
Telefon: 22 567 571
morten.rosager@cembrit.dk

Dodo Lyngsø
Direktionssekretær
Telefon: 99 372 487
dodo.lyngso@cembrit.dk

Sarah Elisabeth Hirsch Menne
Receptionist
Telefon: 99 372 203
sarah.menne@cembrit.dk

Jørn Vestergaard
Servicemedarbejder
Telefon: 99 372 314
jorn.vestergaard@cembrit.dk

Cembrit Økonomi


Cembrit Bogholderi
Telefon: 99 372 222
bogholderiet@cembrit.dk

Logistikafdelingen


Jan Byskov
Area Supply Chain Manager
Mobil: 22 159 560
jan.byskov@cembrit.com

Hanne Jensen
Indkøbsassistent
Telefon: 99 372 216
hanne.jensen@cembrit.dk

Lene Wendelbo Hansen
Logistikassistent
Telefon: 99 372 377
lene.hansen@cembrit.dk

Jes Molbæk
Logistik og eksportassistent
Telefon: 99 372 215
jes.molbaek@cembrit.com

Serviceafdelingen


Iben Pedersen
Kontorassistent
Telefon: 99 372 222
info@cembrit.dk

Kirsten Kjems (vikar)
Serviceassistent
Telefon: 9937 2371
kirsten.kjems@cembrit.dk

Ekstern Service (Konsulenter)


Kim B. Andersen
Chefkonsulent
Danmark, Norge, Sverige
Telefon: 40 158 960
kim.andersen@cembrit.dk

Kurt Nørum Pedersen
Servicekonsulent
Jylland Syd, Fyn, Sjælland samt øerne
Telefon: 30 364 957
kurt.pedersen@cembrit.dk