Marketing


Anette Brunsgaard Tymm
Marketingchef
Telefon: 99 372 262
anette.tymm@cembrit.dk

Anja Olesen
Marketingkoordinator
Telefon: 99 372 326
anja.olesen@cembrit.dk

Maj-Britt Møller
Salgs- og marketingkoordinator
Telefon: 99 372 267
majbritt.moller@cembrit.dk

Administration


Mogens Albæk Fisker
Adm. direktør
Telefon: 99 372 224
mogens.fisker@cembrit.dk

Dodo Lyngsø
Direktionssekretær
Telefon: 99 372 487
dodo.lyngso@cembrit.dk

Mette Lindbjerg Strunge
Receptionist
Telefon: 99 372 203
mette.strunge@cembrit.dk

Jørn Vestergaard
Servicemedarbejder
Telefon: 99 372 314
jorn.vestergaard@cembrit.dk

Cembrit Mester


Troels Brix
Cembrit Mester konsulent
Jylland
Telefon: 24 289 834
troels.brix@cembrit.dk

Christian Møller Rosensten
Cembrit Mester konsulent
Sønderjylland/Fyn
Telefon: 24 475 617
christian.rosensten@cembrit.dk

Henrik Max Rasmussen
Cembrit Mester konsulent
Sjælland
Telefon: 24 900 720
henrik.rasmussen@cembrit.dk

Intern salg


Marianne Lenskjold
Salgsassistent
Telefon: 99 372 332
marianne.lenskjold@cembrit.dk

Heidi Frihed Knudsen
Salgsassistent
Telefon: 99 372 335
heidi.knudsen@cembrit.dk

Casper Lykke Kittelmann Hansen
Salgsassistent
Telefon: 99 372 225
casper.hansen@cembrit.dk

Michael Bjerring
Salgsassistent
Telefon: 99 372 482
michael.bjerring@cembrit.dk

Elisabeth Høgsted
Kontorassistent
Telefon: 99 372 368
elisabeth.hogsted@cembrit.dk

Mette Lindbjerg Strunge
Salgsassistent
Telefon: 99 372 203
mette.strunge@cembrit.dk

Teknisk afdeling


Frank Brøndum
Teknisk chef, Bygningskonstruktør
Telefon: 99 372 219
frank.brondum@cembrit.dk

Torben Sørensen
Teknisk rådgiver, Bygningskonstruktør
Telefon: 99 372 220
torben.sorensen@cembrit.dk

Tina Davidsen Mølgaard
Teknisk rådgiver, Bygningskonstruktør
Telefon: 99 372 258
tina.molgaard@cembrit.dk

Økonomiafdelingen


Jacob Bach
Økonomi- og logistikchef
Telefon: 99 372 379
jacob.bach@cembrit.dk

Jannie S. Olesen
Økonomiassistent
Telefon: 99 372 376
jannie.olesen@cembrit.dk

Logistikafdelingen


Jacob Bach
Økonomi- og logistikchef
Telefon: 99 372 379
jacob.bach@cembrit.dk

Hanne Jensen
Indkøbsassistent
Telefon: 99 372 216
hanne.jensen@cembrit.dk

Lene Wendelbo Hansen
Logistikassistent
Telefon: 99 372 377
lene.hansen@cembrit.dk

Martin Ryge
Logistikassistent
Telefon: 99 372 339
martin.ryge@cembrit.dk

Serviceafdelingen


Iben Pedersen
Kontorassistent
Telefon: 99 372 371
iben.pedersen@cembrit.dk

Elisabeth Høgsted
Kontorassistent
Telefon: 99 372 368
elisabeth.hogsted@cembrit.dk

Ekstern Salg - Projektsalg


Michael Andersen
Projektchef
Hele landet
Telefon: 23 659 906
michael.andersen@cembrit.dk

Benn Riis Ebbesen
Projektkonsulent
Arkitekter - Sjælland, Lolland Falster
Telefon: 40 132 313
benn.ebbesen@cembrit.dk

Troels Damgaard Bendtsen
Projektkonsulent
Entreprenører -Jylland/Fyn
Telefon: 24 289 827
troels.bendtsen@cembrit.dk

Bente Rasmussen Therkildsen
Projektkonsulent
Arkitekter - Midt- og sydjylland/Fyn
Telefon: 27 736 700
bente.therkildsen@cembrit.dk

Arne Vestbjerg
Chefkonsulent
Danmark: Arkitekter - Nordjylland, Landbrugskontorer, Færøerne og Grønland: Tekn./Salg
Telefon: 40 347 016
arne.vestbjerg@cembrit.dk

Ekstern Salg - Forhandlersalg


Henrik Risager Andersen
Salgschef
Telefon: 40 190 836
henrik.andersen@cembrit.dk

Henrik S. Gaardsøe
Key Account Manager Forhandlersalg
Skifer/Landbrug
Telefon: 51 142 666
henrik.gaardsoe@cembrit.dk

René Hansen
Salgskonsulent
Sjælland, Lolland Falster og Bornholm
Telefon: 40 340 145
rene.hansen@cembrit.dk

Søren Beier
Salgkonsulent
Midt- og Sydjylland, Fyn
Telefon: 2428 9844
soren.beier@cembrit.dk

Jens Søgaard
Salgskonsulent
Nord- og Midtjylland
Telefon: 40 347 033
jens.sogaard@cembrit.dk

Carsten Ejberg Jensen
Salgskonsulent
Telefon: 24 289 882
carsten.jensen@cembrit.dk

Ekstern Service (Konsulenter)


Kim B. Andersen
Chefkonsulent
Telefon: 40 158 960
kim.andersen@cembrit.dk

Birger L. Jakobsen
Servicekonsulent
Telefon: 40 309 743
birger.jakobsen@cembrit.dk